Rapport fra NC på Sola 21. og 22. mai

Sola Brettseilerforening arrangerte NC i Formula Windurfing, Techno 293, Raceboard/Kona og RS:X helgen 21-22 mai 2016, sponset av Toolserv fra Stavanger.

IMG_2329

 

29 deltagere i alderen 12 til over 50 år var påmeldt i følgende brettyper:

  • 10 Formula windsurfing
  • 4 Raceboard/Kona
  • 15 T293
  • 0 RS:X

En pølsebane med start ca. midt i banen og 90 grader offset mål var lagt ut i Solabukta rett utenfor Sola Strand Hotel.

Lørdag var det overskyet med en del regn og vind mellom 5-10 m/s fra SØ. 4 regattaer ble  gjennomført for alle flåtetyper.

Søndag var også overskyet med mye regn og vind mellom 2-5 m/s fra SSØ.  Det ble gjennomført 3 regattaer for T293 og raceboard. En FW regatta ble startet men avlyst etter 5 minutter pga manglende planevind.

Følgende vinnere fikk utdelt premier:

Navn                                Brettype     Klasse                                                                Seilnr.       Klubb

Sondre Krey                    FW                 1st  Master og Senior                                       NOR 75       SBF
Magne Frønsdal             FW                 2nd Master og Senior                                       NOR 4         SBF
Knut Thorkaas                FW                 1st Grand Master og 2nd Senior                     NOR 94       SBF
Martin Møller Hovda     FW                 1st Ungdom                                                       NOR 41       KBK
Christoffer Gangdal       FW                 1st Junior                                                            NOR 27       SSF

Dag Hansen                    Raceboard    1st Senior                                                          NOR 120     LBK

Mina Mobekk                  T293              1st U13 Jenter                                                  NOR 332      KNS
Oda Sverre                      T293              2nd U13 jenter                                                 NOR 126      KNS
Tobias Nilsen                  T293              1st U13 gutt                                                     NOR 321      KNS
Nils-Henrik Lind             T293              1st U15 gutt                                                     NOR 148       BS
Sofia Fregosi Maaø        T293              1st U15 jenter                                                  NOR 60         KNS
Kristian K. Wendelborg T293              1st U17 gutt                                                     USA 242        KNS
Isak Hessen                     T293              2nd U17 gutt                                                   NOR 107       KNS
Fredrik L. Nilsen             T293               3rd U17 gutt                                                    NOR 654      KNS
Helle Oppedal                 T293              1st U17 jenter                                                  NOR 29        BS
Kathinka Mørner            T293              2nd U17 jenter                                                NOR 61         ÅSF

Komplett resultatliste ligger her: Resultater NC Sola 2016

swlogo80

George Smith: Regattasjef III

Legg igjen en kommentar